Biały uniwersalizm – łazienka w różnym stylu
10 stycznia 2022

Mimo że na rynku mebli łazienkowych znajdziemy obecnie najróżniejsze odcienie, to wciąż największą popularnością cieszy się biel. Białe meble są zdecydowanie najczęstszym wyborem, niezależnie od stylu łazienki. 

Wynika to zapewne z faktu, że biel to odcień uniwersalny, który odnajdzie się dosłownie w każdej aranżacji. Czy to glamour, czy loft, czy też skandynawski minimalizm – biel pasuje wszędzie.

BIEL W STYLU GLAMOUR

Ascetyczna biel w stylu, który charakteryzuje się eleganckim przepychem? Czemu nie. Biały odcień we wnętrzach glamour komponuje się wręcz doskonale i będzie idealnym tłem dla mieniących się materiałów i luksusowych dodatków. W stylu glamour, blask jest obowiązkowy.

Wybierając meble łazienkowe, postaw więc na ponadczasowe zestawienie połyskliwej bieli z chromem. Znajdziesz je na przykład w kolekcji CAPRI w postaci chromowanych uchwytów. Jeśli preferujesz szafki podwieszane, doskonałym wyborem będzie delikatna seria Frenesia o stylowo zaokrąglonych kształtach. Do wszystkich kolekcji możesz dodać lustra, na które warto się decydować, bowiem styl glamour uwielbia lustrzane powierzchnie odbijające światło. Z takim zestawieniem, z łatwością urządzisz olśniewające wnętrze.

BIAŁY W INDUSTRIALNYM WYDANIU

Styl industrialny jest zupełnym przeciwieństwem aranżacji glamour. Charakteryzuje go poprzemysłowa surowość, prostota i minimalizm. W stylu tym dominują czerń i beton, czasem przełamane naturalnym drewnem. Im więc mniej połyskliwych elementów, tym lepiej. Dlatego wybierając białe meble łazienkowe, wybieraj te, w których możesz zmieniać kolory uchwytów jak w modułowej kolekcji METRO SYSTEM. Dzięki modułowości, poszczególne elementy zabudowy możesz samodzielnie wybierać i łączyć. Ponieważ styl loftowy ogranicza się do bardzo podstawowych kolorów – bieli, czerni, szarości i ewentualnie surowego drewna, warto postawić w nim na mocne kontrasty. Białe, proste bryły mebli doskonale uzupełnią czarne metalowe uchwyty oraz blaty i kubiki w ciemnych dekorach. Tu doskonale sprawdzi się odcień czarnego betonu kubików i blatów. Dla lekkiego ocieplenia wnętrza, można zdecydować się na dekor w kolorze naturalnego drewna. Jeśli natomiast wolisz bardziej tradycyjne meble na nóżkach, ciekawą alternatywą będzie kolekcja Capri, gdzie masywne czarne uchwyty i nogi fantastycznie równoważą elegancki połysk lakieru.

SKANDYNAWSKA BIEL

Biel jest nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego. Wnętrze o takim charakterze właściwie nie funkcjonuje bez koloru białego, więc powinno być łatwe w aranżacji. Podstawowym połączeniem kolorystycznym dla stylu skandynawskiego będzie zatem biały zestawiony z naturalnym drewnem. Styl ten charakteryzuje się ciepłem i przytulnością, zawartymi w prostych, organicznych i subtelnych formach. W takiej łazience, świetnie odnajdą się  meble zupełnie białe lub ocieplone dekorem w kolorze buku truflowego, na przykład z modułowej kolekcji Stilla. Zaokrąglone frezowanie frontów w szafkach z tej serii łagodzi surową bryłę mebli, nadając im delikatności. Warto też zwrócić uwagę na niestandardowe połącznie odcienia miedzi z dekorem drewna w kolekcji modułowej Metro System. Takie zestawienie na tle białej prostej formy mebli wprowadzi do skandynawskiej łazienki wrażenie przytulności i ciepła.

BIEL W STYLU BOHO

Boho to styl eklektyczny, w którym niemal każde połączenie jest mile widziane. Jedynym, czego należy się wystrzegać, to bardzo surowe formy i faktury. Zbyt nowoczesne elementy nie będą tutaj pasować. Rzadziej więc spotkamy tu czerń, natomiast bardzo często będą pojawiać się pastele. Boho charakteryzuje się nieoczywistymi zestawieniami motywów inspirowanych różnymi kulturami. W takiej łazience spotkamy więc elementy orientu, indiańskie plecionki, łapacze snów, żywe kwiaty, różnego rodzaju tkaniny i wiklinowe koszyki. Wszystko co naturalne i organiczne, wspaniale się tu odnajdzie. Wybierając więc białe meble do łazienki, warto je trochę ocieplić. Do białych brył, dobierz zatem funkcjonalne kubiki lub przestronne blaty w odcieniu naturalnego drewna. W łazience boho, świetnie odnajdą się też miedziane uchwyty z kolekcji Metro System. W tym stylu trudno o przesadę.