Industrialny styl jest na topie. Jak go skutecznie wprowadzić do łazienki?
10 stycznia 2022

Styl industrialny, zwany inaczej loftowym, od lat utrzymuje mocną pozycję w czołówce trendów wnętrzarskich. Nie jest zbyt wymagający w aranżacji, a mnogość dostępnych na rynku produktów sprawia, że nawet w niewielkiej

łazience łatwo osiągniemy postindustrialny klimat – wystarczy kilka elementów.

 

SUROWOŚĆ I PROSTOTA

Styl loftowy wywodzi się z budownictwa przemysłowego. Jego historia sięga czasów kryzysu gospodarczego, kiedy to ludzie zaczęli przekształcać upadłe fabryki w prywatne przestrzenie mieszkalne. W ogromnych wnętrzach normą były betonowe podłogi, odsłonięte rury i ogromne okna w czarnych ramach. Istotą stylu industrialnego jest jego surowy minimalizm. Sięgaj więc po proste, geometryczne formy i unikaj nagromadzenia zbyt wielu kolorów, możesz jednak wprowadzać je w detalach. Dominujące odcienie warto ograniczyć do bieli, czerni, szarości i beżu – dla lekkiego złagodzenia chłodnego charakteru wnętrza. Można to zrobić również za pomocą surowego drewna lub jego imitacji, które w stylu industrialnym odnajduje się wręcz fantastycznie.

 

LOFT W BLOKU? POSTAW NA DETAL

Styl industrialny w swoim prawdziwym wydaniu to przede wszystkim ogromna przestrzeń. Jak więc go wprowadzić, jeśli dysponujemy jedynie kilkumetrową łazienką w bloku? Można to zrobić za pomocą detali. Przede wszystkim, nie bój się mankamentów w postaci rur czy odsłoniętej cegły w ścianach. W stylu loftowym, takie niedociągnięcia należy wręcz podkreślać, np. kontrastową farbą. Wybierając armaturę do łazienki, skłaniaj się ku popularnej teraz czerni, zrezygnuj natomiast z połyskliwego chromu czy odcieni złota. Jeśli podobają ci się srebrne elementy, postaw na te w matowym wydaniu. Rynek oferuje ogrom produktów łazienkowych inspirowanych loftem, więc bez trudu znajdziesz coś w swoim guście. W sklepach znajdziesz industrialne krany, baterie, kabiny prysznicowe, brodziki, a nawet umywalki i wanny.

STYL INDUSTRIALNY W MEBLACH

Właściwy dobór mebli może być kluczowy dla stylu loftowego. Podobnie jak w przypadku armatury czy dodatków, w tym segmencie również odnajdziemy ogromny wybór stylowych elementów. I tu warto skłaniać się ku czerni. Wystarczą uchwyty, nóżki lub pojedyncze dekory mebli w tym kolorze, by szafki idealnie uzupełniły loftowy charakter łazienki. Kolekcje FRENESIA i LORETO oferują solidne czarne uchwyty, które doskonale kontrastują z białymi frontami szafek. Jeśli jesteś zwolennikiem mocnych akcentów, zwróć uwagę na kolekcję CARPRI o czarnych relingowych uchwytach i masywnych nóżkach. W każdej z wymienionych serii występują pojemne szafki z dedykowanymi umywalkami, słupki i szafki lustrzane. Wszystkie meble wykonano z trwałej płyty MDF zabezpieczonej odpornym na wilgoć, światłoutwardzalnym lakierem, a w szufladach i drzwiczkach zastosowano system cichego domykania SoftClose. Minimalistyczna forma  i wyraziste kontrasty sprawią, że meble te świetnie uzupełnią industrialną aranżację.