Klasyka gatunku: białe meble na nóżkach
7 stycznia 2022

Wybór koloru mebli łazienkowych to wyzwanie dla wszystkich urządzających właśnie to pomieszczenie. Sprawdź, dlaczego klasyczna biel to najlepsze rozwiązanie.

Białe meble łazienkowe są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, ich ponadczasowość sprawdza się w aranżowaniu przestrzeni w różnych stylach. Biel dodaje pomieszczeniom elegancji, a dodatkowo lakierowana na wysoki połysk optycznie powiększa pomieszczenia poprzez odbijanie światła.

Łazienka należy do tych pomieszczeń w domu, w których szczególny nacisk kładziemy na czystość i higienę. Lakierowane białe meble dodają pomieszczeniu wielkości i są łatwe w utrzymaniu czystości. Zalety białych mebli łazienkowych sprawiają, że od lat pozostają wyborem nr 1 podczas zakupów osób planujących remont łazienki.

Klasycznym trikiem łazienkowym, poza białym kolorem jest wybór mebli stojących. Producenci oferują zarówno te stojące na nóżkach jak i te zabudowane do samej podłogi. Nóżki mebli łazienkowych poza elementem dekoracyjnym stanowią też dodatkowa ochronę przed wodą, której występowanie na podłodze w łazience to dość częsty widok.  Porządkowanie podłogi pod szafką, stojącą na nóżkach jest o wiele prostsze niż pod tymi stojącymi na cokole. Z kolei szafki zabudowane do samej podłogi będą odpowiadały osobom, które cenią sobie w meblach ich monumentalny charakter.

Meble na nóżkach, w porównaniu do wiszących, są bardziej pojemne. Sprawdzą się w takiej łazience, w której potrzebujemy dodatkowego miejsca do przechowywania. Będą świetnym wyborem do łazienek rodzinnych, użytkowanych przez kilka osób.

Decydując się na białe meble należy pamiętać o doborze dodatków, które ocieplą charakter urządzanego miejsca. W tej opcji możemy wzorniczo zaszaleć, bowiem do bieli będzie pasowało praktycznie wszystko. Będziemy mogli także żonglować stylami – tę wolność białe meble nam gwarantują na zawsze. Warto – szczególnie w większych łazienkach, postawić na niebanalne akcesoria: ciekawe lampy, grafiki na ścianach, czy bardzo przydatne w łazience krzesło czy stołek.