Łazienka w stylu skandynawskim
3 sierpnia 2023

Skandynawski styl od lat pojawia się we wnętrzach i wciąż nie traci na aktualności. Ale czy jest w nim wciąż miejsce na świeżość?

Kolekcja mebli łazienkowych Empoli marki NAS to przykład tego, że skandynawski design wciąż może zaskoczyć. Klasyczny wygląd brył w dekorze złotego dębu wzbogacono tu kontrastowymi, gładkimi frontami w odcieniu lakierowanej bieli lub matowej czerni.
Ten ciekawy kontrast wzmacniają dodatkowo relingowe uchwyty w trzech kolorach do wyboru. Niestandardowe połączenia sprawiają, że kolekcja Empoli to oryginalna i niejednoznaczna propozycja zabudowy łazienki w skandynawskim stylu.

Korpusy mebli z kolekcji Empoli wykończono dekorem złotego dębu, który wprowadza do łazienki ciepło i przytulność, a przy tym stanowi bezpośrednie nawiązanie do inspirowanego naturą stylu skandynawskiego. Przełamaniem dominującej stylistyki są tu kontrastowe fronty, dostępne w wersji białej z połyskiem lub czarnej matowej. O ostatecznym wyglądzie mebli decydują jednak uchwyty relingowe, dostępne w jednym z trzech kolorów. Możliwość wyboru dowolnego odcienia frontów i uchwytów pozwala na tworzenie wielu wariacji stylistycznych w obrębie jednej kolekcji – od stylu skandynawskiego, po industrialny.

Oprócz ciekawego wzornictwa, kolekcja Empoli zapewnia wiele sprytnych rozwiązań funkcjonalnych. Dzięki temu, że są to meble wiszące, łatwo jest zaoszczędzić cenne miejsce na podłodze. Na uwagę zasługuje wygodny system cichego domykania szuflad oraz wysokiej jakości lakier światłoutwardzalny, który zabezpiecza fronty od zewnątrz. Nietypowym rozwiązaniem kolekcji są pojemne słupki o powiększonej szerokości 46 centymetrów. Sporych rozmiarów słupek pomieści wszystkie niezbędne akcesoria łazienkowe. Zabudowę uzupełni otwarta półka podumywalkowa o prostym, skandynawskim designie, dzięki której wszystkie najpotrzebniejsze artykuły pozostaną w zasięgu ręki.