Meble modułowe – moda na personalizację
10 stycznia 2022

To jak urządzimy swoją prywatną przestrzeń wpływa na nas samych, na nasze samopoczucie oraz ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Dlatego uniwersalne i standardowe rozwiązania mogą okazać się niewystarczające. Jak stworzyć łazienkę dopasowaną do własnych potrzeb? I na jakiego typu wyposażenie zwrócić szczególną uwagę?

Podkreślenie własnej indywidualności nie tylko w naszym wyglądzie, ale również w naszym otoczeniu osiągnąć można dzięki rozwiązaniom „szytym na miarę”. Personalizacja aranżowanej przestrzeni pomaga domownikom poczuć się wyjątkowo. Bez wątpienia strefa łazienki to najbardziej prywatna i intymna strefa w każdym domu, a dzięki jej personalizacji możemy stworzyć przestrzeń jedyną w swoim rodzaju, po prostu naszą. Dlatego też podczas jej aranżowania warto wybrać rozwiązania całkowicie dopasowane do nas, naszych oczekiwań, potrzeb i upodobań estetycznych. Wszystko po to, by jeszcze bardziej umilić codzienne rytuały w łazience.

W zależności od wielkości łazienki wymagają one odpowiedniego zagospodarowania przestrzennego. Inaczej urządzimy małą łazienkę, a inaczej duży salon kąpielowy, czy taką połączoną z pralnią. Dzięki meblom modułowym każdy może stworzyć inną, spersonalizowaną przestrzeń.

Dzięki wielości dostępnych rozwiązań możemy łatwo i w łatwy sposób zaplanować pojemne szuflady i szafki, urządzić pawlacz do przechowywania rzadziej użytkowanych przedmiotów, zagospodarować miejsce pod umywalką czy wokół WC, a także zaaranżować miejsce pod wymarzoną toaletkę. Meble modułowe dają szansę zagospodarowania trudnych miejsc, takich jak wąskie wnęki, ściany ze skosami lub przestrzenie nad pralką czy drzwiami.

Meble to niezwykle ważny element wyposażenia łazienki, który powinien być skrupulatnie przemyślany bez względu na to, jaką łazienkę posiadamy.

To, w jakiej kombinacji i ustawieniu wprowadzimy je do łazienki, pozwoli nam na optymalne zagospodarowanie przestrzeni oraz dopasowanie jej do naszych oczekiwań i potrzeb. Modułowe meble łazienkowe to przede wszystkim komfort korzystania z produktu idealnie dostosowanego do naszych preferencji. Właśnie na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej osób urządzających swoje wnętrza. I nic w tym dziwnego – w końcu takie meble dostępne są zwykle w krótszym czasie, niż te zamówione u stolarza. Czas remontu zatem zdecydowanie się skraca. Meble mogą zostać dostarczone do klienta w systemie do samodzielnego montażu – są łatwiejsze do przewiezienia. Poza tym, ich cena zależna jest od sposobu wykończenia czy jakości zastosowanych materiałów. Zatem klienci o zróżnicowanej zasobności portfela mają szansę znaleźć w ofertach producentów rozwiązania skrojone na miarę ich potrzeb i kieszeni. Poza tym meble takie są również bardzo atrakcyjne wizualnie. Mogą być lakierowane albo wykonane z drewnopodobnych płyt laminowanych.

O tym, jak ważna jest dobrze zorganizowana przestrzeń do przechowywania wiedzą przede wszystkim właściciele niewielkich mieszkań, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Do każdej przestrzeni jednak należy podejść indywidualnie. Niekiedy meble, które z założenia zostały stworzone do zastosowania w łazienkach sprawdzą się także w innych pomieszczeniach, niełazienkowych, jako tzw. pawlacze lub zabudowa kłopotliwych wnęk. Pomysłów na zagospodarowanie wnętrz przy wykorzystaniu mebli modułowych jest nieskończenie wiele. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia projektującego, bo modeli dostępnych na rynku jest na tyle dużo, że z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie odpowiadające jego potrzebom.

Umeblowanie łazienki powinno być uzależnione przede wszystkim od naszych potrzeb i przyzwyczajeń. Jednak niemniej ważną kwestią są walory estetyczne wyposażenia wnętrza. Oszczędny styl minimalistyczny, surowy styl industrialny, a może „ciepły” styl skandynawski – łazienkowe meble modułowe występują w każdej odsłonie stylistycznej, dzięki czemu z powodzeniem dopasujemy je do wnętrza, którego klimat podoba nam się najbardziej. Spójna estetycznie aranżacja oraz dopasowane do naszych potrzeb umeblowanie, pozwolą nam stworzyć komfortowe, funkcjonalne, oryginalne i piękne wnętrze, a w konsekwencji czerpać dużą przyjemność z codziennego przebywania w łazience.