Meble na nóżkach – przegląd kolekcji
10 stycznia 2022

Wybór mebli do łazienki wymaga od planującego dokonywania wielu wyborów i odpowiedzi na wiele pytań. Na rynku oferowana jest niezliczona ilość rozwiązań i to nie ułatwia podejmowanie decyzji, a dodatkową ją komplikuje. 

Jednym z kluczy jest sposób instalacji mebli: na nóżkach czy wiszące. Poznaj zalety mebli stojących w łazience i kolekcje, które takie rozwiązanie mają.

 

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie panują szczególnie wilgotne warunki. Na podłodze bywa rozlana woda, dlatego wszystkie stojące meble narażone są na jej działanie. Warto więc zdecydować się na meble łazienkowe stojące na nóżkach. Skutecznie chronią meble przed wilgocią. Montaż mebli stojących w łazience jest o wiele mniej inwazyjny niż tych wiszących. Należy jednak brać pod uwagę, że w niektórych modelach producent zaleca montaż do ściany, ale jest on zdecydowanie mniej inwazyjny. Kolekcja BARI postawiona na niskich nóżkach sprawdzi się u osób, które lubią w meblach frezy dodatkowo zdobiące meble.

Nóżki to nie tylko jednak element funkcjonalny może być też dekoracyjny. kolekcja CAPRI dostępna jest z nóżkami w dwóch kolorach czarnym i chromowanym.

 

W zależności od tego jaki styl planujesz w swojej łazience wybierz odpowiednią kolekcje. Jeśli planujesz styl glamour wybierz szafki w wersji z chromowanymi uchwytami i nóżkami jak MEA, ale jak planujesz łazienkę w stylu loft wybierz meble z czarnymi nóżkami i uchwytami.

W prostej i ekonomicznej łazience możesz wykorzystać meble kolekcji PIK. W kolekcji dostępna jest nietypowa szafka do zabudowy nad pralkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykorzystasz przestrzeń nad pralką, a niezbędne detergenty czy klipsy do rozwieszania porania będą zawsze pod ręką. Dodatkowy wysoki słupek z dwoma szufladami posłuży jako schowek na pozostałe przedmioty, które chcesz przechować w łazience.