Umywalka do łazienki gościnnej – jaką wybrać?
10 stycznia 2022

Jedna łazienka w domu, to powoli już zapomniane rozwiązanie. Praktycznie wszyscy decydujemy się na rozwiązanie z dwoma łazienkami, gdzie jedna jest do używania przez domowników, a druga – zazwyczaj mniejsza, dostępna jest dla gości. Urządzenie tego dodatkowego pomieszczenia jest równie ważnym wyzwaniem. Jednym z wyzwań jest wybór umywalki, od której wszystko się zaczyna.

Wybierając umywalkę do łazienki gościnnej musisz przede wszystkim brać pod uwagę jej wielkość. Jeśli łazienka jest naprawdę bardzo mała, to warto zdecydować się na minimalistyczne umywalki. Dostępne są różne kształty: kubiczne jak umywalka Mini czy Valencia, z tradycyjną misą jak Tummy. Tego typu umywalki są funkcjonalne jeśli będą służyć tylko do umycia dłoni.

Jeżeli możemy wygospodarować większą łazienkę naszym gościom, warto wyposażyć łazienkę w większą umywalkę. Pamiętajmy, że większa umywalka, to mniej rozpryskanej wody w łazience. Z pewnością sprawdzą się umywalki z dodatkowym szerokim rantem, gdzie Twoi gości będą mogli wygodnie odstawić swoje kosmetyki. Ułatwieniem w tym zakresie jest wybór umywalki nablatowej, gdzie takiego wolnego miejsca znajdą oni na blacie tuz obok umywalki.