Aranżacja łazienki, która nigdy nie wyjdzie z mody
17 marca 2023

Remont łazienki przeprowadzamy zwykle raz na wiele lat. Dlatego decydując się na aranżację tego wnętrza, warto postawić na motywy ponadczasowe, które przez długi czas nie wyjdą z mody. Podpowiadamy kilka rozwiązań, które pozostaną aktualne na dłużej i odporne na zmieniające się trendy.

Neutralne kolory zawsze w dobrym guście

Łazienka w stonowanych, uniwersalnych barwach zawsze będzie modna. Z tego względu, lepiej zrezygnować z jednosezonowych trendów kolorystycznych czy krzykliwych odcieni. Bezpieczniej postawić na prostotę i te kolory, które naturalnie występują w naturze – beże, brązy, szarości a także czerń i biel. Jeżeli bardzo zależy Ci jednak, aby podkręcić aranżację kolorem i wprowadzić do pomieszczenia szczyptę aktualnych trendów, postaw na modne sezonowo motywy dekoracyjne i dodatki, jak ręczniki, dywaniki, świece, organizery, pojemniki na szczotki czy mydło.

Modułowość to must have

Ponadczasowa łazienka to taka, której aranżacja jest dokładnie przemyślana, ergonomiczna, a także łatwo dostosowująca się do zmiennych się potrzeb użytkownika. Taką aranżację umożliwiają meble modułowe, których elementy można swobodnie ze sobą łączyć w pojemne i funkcjonalne zestawy, zabudowy ścian czy wnęk, a także obudowy urządzeń AGD. Możliwości, jakie niesie ze sobą modułowość mebli idealnie wpisują się w potrzeby wnętrz ponadczasowych. Dlaczego? Ponieważ zabudowę modułową, w przeciwieństwie do mebli tradycyjnych, można w każdym momencie rozbudować, dodając kolejne bryły.

Materiały tylko wysokiej jakości

Łazienka na lata powinna być wyposażona w meble i elementy sanitarne najwyższej jakości. Nie należy oszczędzać nawet na najmniejszym szczególe, by uniknąć wystąpienia awarii lub konieczności nierzadko kosztownej naprawy. Wybierając meble do łazienki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na płyty z jakich są wykonane. W kolekcji STILLA fronty to wysokiej jakości płyty MDF, a cały mebel pokryty jest ultranowoczesnym, światłoutwardzalnym lakierem, który spełnia funkcję zabezpieczającą przed wilgocią i przebarwieniami. Co więcej, w meblach łazienkowych niezwykle istotny jest zastosowany system szuflad. Wysokiej jakości prowadnice oraz metalowe wzmocnienia na bokach sprawią, że codziennie korzystanie z szafek, nawet po upływie lat, będzie łatwe i przyjemne.

Minimalizm to klucz

Minimalizm to pewnik, który pozwala stworzyć aranżację uniwersalną stylistycznie, ale cały czas na topie w światowych trendach. Idealnym pomysłem będzie wykorzystanie prostych brył w neutralnych kolorach. Meble wiszące, pozbawione uchwytów, tak jak w kolekcji DUO, wyposażone w system otwierania PushToOpen, to minimalizm w najczystszej postaci. Kompaktowe wymiary i ich modułowość sprawią, że zamontujesz je na ścianie i zagospodarujesz nimi wolne miejsce nad pralką lub toaletą albo zabudujesz całą ścianę zwiększając tym samym powierzchnię do przechowywania i porządkując przestrzeń. Ten niezwykle modny, ale nienarzucający się design jest idealnym rozwiązaniem do łazienek ponadczasowych.