EKOLOGIA

Świadomość ekologiczna
wpisana w strategię marki.

Ekologia to dla nas nie tylko modne hasło. To zasady, którymi kierujemy się na każdej płaszczyźnie funkcjonowania firmy. Dotyczą zarówno dbałości o region, świadomej ekologicznie produkcji oraz przemyślanych, trwałych produktów, które posłużą użytkownikom wiele lat.

EKO TROSKLIWY

Dolina Baryczy

Ekologia wpisana jest w strategię firmy od początku jej istnienia. Bliskość Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy i obszarów „Natura 2000” w szczególności zobowiązuje nas do jeszcze większej dbałości o środowisko naturalne i racjonalną eksploatację zasobów naturalnych. Integralnymi praktykami w naszej codziennej pracy są segregacja odpadów, racjonalne gospodarowanie wodą i energią oraz materiałami używanymi do produkcji.

EKO ROZWAŻNY

flat pack

90% mebli firmy Deftrans jest produkowana w systemie do samodzielnego montażu i dostarczana do odbiorcy w płaskich kartonowych opakowaniach zwanych flat pack. Dzięki tej formie produkcji I pakowania transport naszych mebli jest mniej skomplikowany i o wiele tańszy. Nie bez znaczenia jest fakt, że jednym środkiem transportu jesteśmy w stanie dostarczyć odbiorcy więcej naszych produktów, jednocześnie znacząco zmniejszając zużycie paliwa i emisję CO2 do środowiska naturalnego.

EKO ZRÓWNOWAŻONY

CEFLA TIF-40

Wpisana w strategię firmy odpowiedzialność za region w którym żyjemy, sprawia, że firma inwestuje w innowacyjne, przyjazne środowisku technologie. Funkcjonujący w firmie ultranowoczesny system CEFLA TIF-40, pozwala skutecznie ograniczyć emisję LZO (lotnych związków organicznych), powstających w procesach lakierowania nawierzchni, co znacząco wpływa na oddziaływanie naszego zakładu na otaczające środowisko [co znacząco minimalizuje negatywny wpływ na środowisko].

EKO ŚWIADOMY

eko lakierowanie

Już ponad 70% lakierów stosowanych w produkcji naszych mebli, to przyjazne dla środowiska lakiery UV i lakiery na bazie wody. Są łagodne dla zdrowia, bo nie zawierają formaldehydu i w niewielkim stopniu obciążają środowisko, zawierając jedynie nieznaczne ilości rozpuszczalników.

EKO ODPOWIEDZIALNY

FSC

Posiadanie certyfikatu kontroli pochodzenia produktów FSC ® jest dowodem naszej troski o dobór właściwych materiałów, pochodzących z certyfikowanych lasów i innych kontrolowanych źródeł, przyczyniając się do ochrony ekosystemów leśnych i tym samym do zmniejszania wpływu zmian klimatu. Już dziś ponad 25% mebli oferowanych na rynek, wyprodukowanych jest z materiałów z certyfikatem FSC.

EKO TRWAŁY

oświetlenie LED

Od lat w swojej ofercie posiadamy oświetlenie oparte na energooszczędnych rozwiązaniach LED. Są one wyjątkowo wydajne, trwałe i co niezwykle istotne, przyjazne dla środowiska. Lampy LED zużywają mniej energii przy tym samym natężeniu światła, co ma wpływ na obniżenie emisji CO2, a ich produkcja nie wymaga użycia rtęci i innych szkodliwych substancji, co pozytywnie wpływa na ochronę środowiska naturalnego.