Black is the new white, czyli łazienka z czarnymi meblami
14 sierpnia 2023

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto pokusić się o czarne meble w łazience. Po pierwsze, czerń to kolor ponadczasowy i wszechstronny – śmiało można go zastosować zarówno w przestronnych łazienkach, jak i tych bardzo małych. Po drugie, kolor czarny jest niezwykle uniwersalny i pasuje do niemal każdego stylu aranżacyjnego. Po trzecie – łazienka z czarnymi meblami to wciąż bardzo nieoczywisty wybór, zdecydowanie warty rozważenia, jeśli zależy Ci na aranżacji innej niż wszystkie.

Powszechne przekonanie o tym, że czerń to kolor zarezerwowany jedynie do dużych i jasnych przestrzeni to mit. Nawet w niewielkich łazienkach czarny odcień w odpowiednich proporcjach pozwoli stworzyć piękną i stylową aranżację. Bezpiecznym wyborem będą chociażby czarne meble łazienkowe, idealne do łazienki w stylu industrialnym.

Łazienka jak w lofcie

Podstawą aranżacji łazienki w stylu loftowym powinny być elementy czerni i drewna. Świetnie sprawdzą się w tej roli czarne meble łazienkowe z kolekcji Metro System marki NAS. W tej modułowej kolekcji meble można dowolnie ze sobą zestawiać, dzięki czemu z kilku pojedynczych szafek, łatwo stworzysz dużą pojemną szafę na całą ścianę lub na przykład długą komodę, jeśli połączysz ze sobą dwie szafki podumywalkowe pod wspólnym blatem. Meble modułowe mogą więc być optymalną alternatywą dla kosztownych mebli zamawianych na wymiar. Warto dodać, że meble z kolekcji Metro System w kolorze czarnego matu zostały zabezpieczone specjalną powłoką No Fingerprint, która zapobiega powstawaniu nieestetycznych śladów po palcach na frontach szafek.

Kontrast bieli i czerni

Połączenie bieli i czerni w łazience jest uznawane za ponadczasowe i niezwykle eleganckie. Kontrast między tymi dwoma kolorami tworzy harmonijną estetykę, która odzwierciedla klasykę i luksus. Do takiej aranżacji polecamy meble z połyskiem (na przykład z kolekcji Metro System), które odbijając światło dadzą wrażenie czystości i przestronności. Decydując się z kolei na meble w wersji czarnego matu, uzyskasz efekt głębi i wyrazistości. Jedna kolekcja mebli pozwoli zatem stworzyć dwie zupełnie odmienne aranżacje. Aby nieco przełamać ascetyczny charakter łazienki utrzymanej w czerni i bieli, warto uwzględnić dodanie ciekawych faktur, na przykład poprzez zastosowanie strukturalnej glazury. Jedno jest pewne – decydując się na łazienkę black and white masz pewność, że niezależnie od obowiązujących trendów będzie ona wyglądać stylowo i elegancko.