Hit wnętrzarski: meble z czarnymi lamelami
3 listopada 2023

Serca projektantów i entuzjastów pięknych wnętrz podbijają ostatnio dekoracyjne lamele. Ich trójwymiarowy design natychmiast przyciąga uwagę i nadaje wyjątkowy charakter całej aranżacji. A jeśli zdecydujemy się na lamele w modnym, głębokim odcieniu czerni, stylowy efekt mamy gwarantowany.

Moda na lamele w łazience

Lamele to pionowe listwy dekoracyjne, umieszczone w rzędzie i wykonane najczęściej z drewna lub jego imitacji. Obecnie są one jednym z najgorętszych trendów w projektowaniu wnętrz. Nadają teksturę i głębię pomieszczeniu, co może być szczególnie korzystne w przypadku łazienek, które często mają monochromatyczny wystrój. Ogromną zaletą lameli jest uniwersalność aranżacyjna. Można je łatwo dostosować do różnych stylów – od nowoczesnych po te bardziej klasyczne.

Jak zastosować lamele w łazience?

Lamele można zastosować na wiele sposobów. Możesz użyć ich do podziału przestrzeni w łazience, aby oddzielić od siebie dwie strefy, np. toaletę czy pralnię od pozostałej części łazienki. W przeciwieństwie od litej ściany, nie spowodują optycznego pomniejszenia wnętrza. Innym sposobem wykorzystania lameli jest umieszczenie ich na ścianach, co doda interesującej faktury i głębi nawet najbardziej monotonnej aranżacji. Meble łazienkowe z dekoracyjnymi lamelowymi frontami stanowią podobne rozwiązanie, oferując alternatywę dla standardowych, gładkich szafek i dodając unikalny akcent aranżacyjny.

Meble łazienkowe z lamelami – jakie wybrać?

Ciekawym przykładem mebli łazienkowych z lamelami jest kolekcja NERO. Kolekcja ta oferuje meble o różnych rozmiarach i zastosowaniach. Szafki pod umywalkę z tej kolekcji występują w dwóch wariantach – z drzwiami bądź z szufladami – i umożliwiają montaż zarówno umywalki meblowej, jak i nablatowej. To daje większą elastyczność w wyborze między przestronną, pojemną umywalką meblową, a większą przestrzenią na blacie. Warto też zwrócić uwagę na wyjątkowy standard szuflad mebli NERO. Posiadają metalowe boki i system cichego domykania soft close, co sprawia, że są bardziej trwałe i wygodne w użytkowaniu.

Czarna kolorystyka jest obecnie bardzo modna w aranżacji wnętrz, a meble z czarnymi lamelami wyróżniają się nie tylko kolorystyką, ale również nietypowym wzornictwem. Miłośnikom bardziej neutralnych aranżacji powinna zaś przypaść do gustu bliźniacza kolekcja Delano w odcieniu naturalnego drewna. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, na jaki kolor postawisz, lamele są doskonałym wyborem, jeśli pragniesz stworzyć oryginalną aranżację z wyrazistym, designerskim akcentem.