Jak zagospodarować wnęki w łazience?
4 stycznia 2024

Na przekór zimnym kafelkom i ceramicznej bieli, coraz częściej w łazienkach spotkać można drewniane akcenty. Taki zabieg aranżacyjny wprowadza do wnętrza komfortową atmosferę i sprawia, że relaks jest jeszcze bardziej przyjemny. Coraz częściej drewno łączy się z elementami w kolorze czerni, która nadaje łazience ciekawą elegancję.

Modułowe meble do wnęk

W przypadku, gdy aranżacja łazienki jest problematyczna albo potrzebujesz dodatkowego mebla na bardzo ograniczonej przestrzeni, warto rozważyć wybór mebli modułowych. Szafki modułowe występują w wielu wariantach i wymiarach, a dzięki temu, że można je dowolnie łączyć, łatwo dostosujesz zabudowę do warunków przestrzennych. Gdy wyzwanie polega na zagospodarowaniu miejsca nad pralką lub stworzeniu zabudowy nad WC, meble modułowe będą świetną alternatywą dla kosztownej zabudowy na wymiar.

Zabudowa wnęki nad pralką

Ściana nad pralką to miejsce z ogromnym potencjałem do zagospodarowania. Z uwagi na wymiary pralki, zmieści się tutaj nawet pełnowymiarowa szafka wisząca o głębokości 45 centymetrów, np. z kolekcji METRO SYSTEM. W kolekcji znajdziesz również szafki wiszące o mniejszych głębokościach – 22, a nawet 15 centymetrów, dzięki czemu samodzielnie zdecydujesz, jaka pojemność jest Ci potrzebna. Jeśli połączysz ze sobą dwie szafki o wymiarach 30×45 cm, optymalnie wypełnisz nimi przestrzeń nad pralką. W takiej zabudowie zmieszczą się środki do prania i wszelkie detergenty, które od teraz będą estetycznie ukryte i uporządkowane.

Sposób na wnękę nad WC

Pustą wnękę nad zabudową toalety łatwo zagospodarujesz przy pomocy mebli modułowych z kolekcji DUO. Płytkie szafki o gładkich, pozbawionych uchwytów frontach, po zestawieniu ze sobą stworzą efekt jednolitej szafy wnękowej – zupełnie jak ma to miejsce w przypadku zabudowy od stolarza. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, meble wpasują się nawet do bardzo małych przestrzeni. W zależności od preferencji, możesz zdecydować się na szafki z gładkimi białymi frontami lub frontami lustrzanymi. Efekt lustra pomoże dodatkowo optycznie powiększyć wnętrze, co jest szczególnie pożądane w niewielkiej łazience.