Przegląd mebli do bardzo małych łazienek
10 stycznia 2022

Znane nam warunki mieszkaniowe często wymuszają ograniczenie powierzchni łazienki do zaledwie kilku metrów kwadratowych. Tymczasem, przestrzeń ta poza swoją funkcją higieniczną, nieraz służy także za pralnię i miejsce do przechowywania.

Jak urządzić małą łazienkę, by była maksymalnie funkcjonalna, a przy tym niezagracona i przestronna? Da się to zrobić wybierając odpowiednie meble. Poniżej prezentujemy krótki przegląd kolekcji, które najlepiej sprawdzą się na niewielkich metrażach.

 

KOLEKCJA ARMANDO

Kolekcja Armando udowadnia, jak przy pomocy gotowego zestawu mebli wydobyć z łazienki maksimum funkcjonalności. Umożliwia to rozbudowana paleta brył w wymiarach od 32 do nawet 75 centymetrów, które idealnie dobierzesz zarówno do małej, jak i większej przestrzeni. Kolekcja obejmuje szeroki wybór szafek podumywalkowych, szafek z blatami, wiszących, słupków oraz szafek lustrzanych. Znajdziesz tu nawet szafkę narożną przeznaczoną pod montaż dedykowanej umywalki. Z taką szafką, zagospodarujesz – dosłownie – każdy kąt łazienki bez efektu jej zagracania. Meble w całości pokryto wysokiej jakości lakierem, odpornym na zawilgocenie, a same fronty wykonano z trwałej płyty MDF. Ich stylowe frezowanie nadaje kolekcji eleganckiego charakteru.

 

KOLEKCJE KIM, KIMLONG I PUNTO

Serie Kim, Kimlong i Punto to szeroka gama kompaktowych szafek podumywalkowych w różnych odcieniach kolorystycznych. Do wyboru są: uniwersalna biel, ciemny dekor venge luiziana oraz dąb sonoma. Łatwo więc dobierzesz kolor szafki do charakteru wnętrza. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, meble z tych serii nie ograniczają przestrzeni. Drzwiczki mogą otwierać się na prawą lub lewą stronę. Zależnie od osobistych preferencji, ustalisz także położenie uchwytu – pionowe lub poziome. W szafkach Punto, rolę uchwytu pełni frezowana krawędź frontów, które w tej serii wykonano z trwałej płyty MDF. Do wszystkich szafek dobierzesz ciekawe w formie umywalki: kubistyczną Mini lub oryginalną Tummy.

 

KOLEKCJE MODUŁOWE STILLA I METRO SYSTEM

Myśląc o małych łazienkach, nie można zapomnieć o meblach modułowych, dają one bowiem niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne na każdej powierzchni. Kolekcje Stilla i Metro System znajdą zastosowanie nawet w niewielkich wnętrzach, bo szafki z tych serii występują w wielu szerokościach i wariantach. Samodzielnie komponując poszczególne bryły w pożądanych wymiarach stworzysz i kompaktową strefę umywalkową, i pojemną zabudowę wąskiej wnęki. Całość warto uzupełnić otwartymi półkami – kubikami, które nie zagracą powierzchni, a wręcz wprowadzą do małej łazienki wrażenie lekkości i przestronności.