Szafki lustrzane ułatwiają życie!
10 stycznia 2022

Lustro – nieodzowny element każdej łazienki, ale bardziej funkcjonalna szafka lustrzana to dodatkowe miejsce do przechowywania łazienkowych drobiazgów. Zobacz jakimi rozwiązaniami może Cię jeszcze zaskoczyć ten rodzaj szafki.

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra – to oprócz umywalki najważniejszy element jej wyposażenia. Możesz je jednak śmiało zastąpić szafką lustrzaną, która poza najważniejszą funkcją zwierciadła, zwiększy miejsce do przechowywania podręcznych kosmetyków i akcesoriów łazienkowych. Szafka lustrzana pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce nad umywalką i po najczęściej używane kosmetyki nie będziesz musiał/a schylać się do szafki.

Wybierając szafkę lustrzaną kieruj się w pierwszej kolejności szerokością umywalki lub szafki z blatem, na którym masz postawioną umywalkę nablatową. Możesz wybrać szafkę z jedno, dwu lub nawet trzy-drzwiową. Z pewnością te z większą ilością drzwi ułatwią korzystanie z lutra podczas makijażu, gdyż jednocześnie można korzystać z odbicia lustrzanego i mieć otwartą szafkę z potrzebnymi kosmetykami. Jeśli jesteśmy przy wymiarach, to warto zwrócić uwagę na głębokość. Do płytkiej szafki pod umywalką dodaj również bardzo płytką szafkę lustrzaną, dostępne są już od 12 cm głebokości, np. szafka lustrzana z kolekcji Loreto.

 

Zadaniem szafek lustrzanych jest nie tylko rola zwierciadła i przechowywanie. Dzięki lustrzanym frontom optycznie powiększają pomieszczenie, a jeszcze większy efekt uzyskasz wybierając szafkę z zastosowanym efektem lustra również na korpusach. Takie rozwiązanie znajdziesz w szafkach lustrzanych z kolekcji Salsa. Jeszcze bardziej powiększysz optycznie swoją łazienkę i nabierze ona niebanalnego charakteru.

Przy wyborze szafki lustrzanej zwróć uwagę czy posiada wbudowane oświetlenie LED, które zużywa mniej energii. Wbudowane oświetlenie LED to jednak nie tylko wymiar ekonomiczny, to dodatkowo ważny element podnoszący komfort podczas wykonywania makijażu, czy golenia. Często szafki wyposażone w oświetlenie LED mają wbudowany w standardzie Combi box, który poza włącznikiem światła posiada gniazdo elektryczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu ładowane szczoteczki do zębów, czy golarka mogą pozostać w ukryciu. Niektóre szafki nawet jeśli nie mają wbudowanego Combi boxu, to ich konstrukcja pozwala na jego montaż, do którego możesz dodać kinkiet lub panel. 

Szafka lustrzana to strzał w dziesiątkę jeśli lubisz wykorzystać maksymalnie dostępną przestrzeń. Możesz w nich ukryć nie tylko kosmetyki czy często używane akcesoria, doskonale sprawdzą się jako domowe apteczki. Wewnętrzne półki praktycznie zawsze mają możliwość regulowania ich wysokości, dlatego możesz podzielić ją na przestrzenie do przechowywania małych i większych przedmiotów. Każdy posiadacz małej łazienki szczególnie doceni zalety szafek lustrzanych.

Szeroki wybór szafek lustrzanych pozwala na dopasowanie do nastroju jaki chcesz uzyskać w swoje łazience. Możesz bowiem zdecydować się na połączenie lustra z białymi korpusami, lakierowanymi na wysoki połysk lub wykonane z wysokiej jakości płyty laminowanej. Jeśli Twoja łazienka to ciepłe wnętrze wybierz tę szafkę, której fronty wykonane są z płyty laminowanej wykończonej drewnopodobnym dekorem. Efekt lustra na korpusie to oprócz walorów estetycznych sprytny sposób na dodatkowe optyczne powiększenie przestrzeni w łazience.