Trendy: motyw drewna w łazience z nową kolekcją Lozano
22 listopada 2023

Na przekór zimnym kafelkom i ceramicznej bieli, coraz częściej w łazienkach spotkać można drewniane akcenty. Taki zabieg aranżacyjny wprowadza do wnętrza komfortową atmosferę i sprawia, że relaks jest jeszcze bardziej przyjemny. Coraz częściej drewno łączy się z elementami w kolorze czerni, która nadaje łazience ciekawą elegancję.

Drewno i czerń – duet idealny

Drewno i czerń to połączenie, które przyciąga uwagę dzięki silnemu kontrastowi. Ciepłe odcienie drewna uwypuklają się na tle czerni, tworząc wyrazisty i intrygujący efekt wizualny. Nowa kolekcja mebli łazienkowych LOZANO jest doskonałym przykładem tego, jak wspomniane materiały mogą ze sobą współgrać. Korpusy i fronty szafek zdobi drewnopodobny dekor, a ich krawędzie w czarnym macie wyraźnie podkreślają szlachetną bryłę mebli. Odbioru całości nie zakłócają także metalowe, antypoślizgowe uchwyty, które zostały sprytnie ukryte we frontach. Dzięki nim kolekcja LOZANO jest wyrazista, a jednocześnie na tyle uniwersalna, że łatwo dopasuje się do łazienek o rożnych stylach wykończenia. W skład kolekcji wchodzą szafki pod umywalkę o szerokościach 60 i 80 centymetrów, wyposażone w dwie praktyczne szuflady oraz słupek z dwojgiem drzwi i otwartą półką na najczęściej używane akcesoria.

Łazienka z meblami LOZANO

Meble LOZANO z drewnopodobnym dekorem i czarnymi, metalowymi uchwytami wymagają odpowiedniego towarzystwa aranżacyjnego. Aby dopełnić wnętrze, postaw na czarną armaturę i czarne akcesoria, takie jak kubeczek na szczoteczki do zębów, dozownik do mydła czy doniczki, które wspólnie stworzą elegancką całość. Doskonałym wyborem będzie też ścianka prysznicowa z czarnymi profilami, która nie dość, że idealnie wkomponuje się w styl wnętrza, to stanie jego nietuzinkową ozdobą. Aby nieco rozjaśnić łazienkę i wprowadzić do niej więcej koloru, warto umieścić w niej rośliny doniczkowe lubiące wilgoć i cień.

Kluczem do stworzenia łazienki idealnej jest zachowanie harmonii i równowagi między drewnem a czernią. Należy unikać przesycenia tymi kolorami i starannie wybierać takie elementy, które nie tylko stworzą spójny wystrój, ale będą także funkcjonalne i estetyczne.